Lasik acu operācija

LASIK ir acu operācija, kas pastāvīgi maina radzenes formu (acs priekšpuses skaidra pārklājuma forma). Tas tiek darīts, lai uzlabotu redzi un samazinātu cilvēka vajadzību pēc brillēm vai kontaktlēcām.

Cēloņi

FDA un Amerikas oftalmoloģijas akadēmija ir izstrādājusi vadlīnijas LASIK kandidātu noteikšanai.

Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam (dažos gadījumos 21 atkarībā no izmantotā lāzera), jo redze var turpināties cilvēkiem jaunāki par 18 gadiem. Retos izņēmums ir bērns ar vienu ļoti tuvu un vienu normālu aci. LASIK lietošana, lai koriģētu ļoti tuvu aci, var novērst ambliopiju (slinki acu) .; Jums nevajadzētu lietot šo procedūru, ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, jo šie apstākļi var ietekmēt acu mērījumus .; Jums nevajadzētu lietot šo procedūru, ja lietojat noteiktus recepšu medikamentus, piemēram, Accutane, Cardarone, Imitrex vai oral prednisone. Jūsu acīm jābūt veselai un jūsu recepte ir stabila. Ja jums ir tuvredzība, jums vajadzētu atlikt LASIK, līdz jūsu stāvoklis ir stabilizējies. Dažu pacientu tuvsvētums var turpināties palielināties līdz viņu vidum līdz beigām 20s .; Jūsu receptei jābūt diapazonā, kuru var labot ar LASIK. Jums vajadzētu būt labā vispārējā veselībā. LASIK var nebūt ieteicams pacientiem ar cukura diabētu, reimatoīdo artrītu, sarkano vilkēdu, glaukomu, ar herpes infekcijām vai kataraktu. Jums vajadzētu apspriest to ar savu ķirurgu.

Nosver riskus un ieguvumus. Ja jūs esat laimīgi valkā kontaktus vai brilles, jūs, iespējams, nevēlaties veikt operāciju .; Pārliecinieties, vai operācijai ir reālas cerības.

Riski var ietvert

Radzenes infekcija; Radzenes rētas vai pastāvīgas problēmas ar radzenes formu, padarot neiespējamu valkā kontaktlēcas; Kontrasta jutības samazinājums – pat ar redzējumu 20/20 objekti var parādīties izplūdušajos vai pelēkos; Sausas acis; Glare vai Haloļi; Gaismas jutība; Nakts braukšanas problēmas; Sarkanas vai rozā plankumi acu baltā krāsā (parasti pagaidu); Samazināta redze vai pastāvīga redzes zudums; Trausls

Citi ieteikumi

Kā ārstēt šo veselības stāvokli mājās

Cilvēkiem, kuriem ir presbiofija, LASIK nevar izlabot redzi, lai viena acs varētu redzēt gan attālumā, gan tuvumā. Tomēr LASIK var paveikt, lai viena acs varētu redzēt tuvu un otru. To sauc par “monovision”. Ja jūs varat pielāgoties šai korekcijai, tas var novērst vai samazināt vajadzību pēc brilles lasīšanai.

Kad apmeklēt ārstu

Jums var būt dedzināšana, nieze vai sajūta, ka kaut kas ir acī. Vairumā gadījumu šī sajūta ilgst vairāk nekā 6 stundas .; Skavas aizsargs vai acis tiks novietotas virs acs. Tas arī palīdzēs izvairīties no berzes vai spiediena uz acīm, līdz tam būs pietiekami daudz laika, lai ārstētu (parasti nakti) .; Tas ir ļoti svarīgi, lai NOT LOSIK pēc acu noslaukšanas, lai neslīdētu vai nepārvietotos. Pirmajās 6 stundās pēc iespējas jāuztur acis. Ārsts var izrakstīt vieglas sāpju zāles un nomierinošu līdzekli .; Vizīte bieži ir neskaidra vai miglaina operācijas dienā, bet nākamajā dienā tas izplūdīs.

Ko sagaidīt, kad apmeklējat ārstu

Pirms procedūras jūs parakstīsit piekrišanas veidlapu. Šī veidlapa apstiprina, ka jūs zināt procedūras riskus, ieguvumus, alternatīvas iespējas un iespējamās komplikācijas .; Pēc procedūras; Pēc operācijas

Peldēšana; Karstais kubls un burbuļvannas; Sazināties ar sportu; Losjonu, krēmu un acu grims izmantošana 2 – 4 nedēļas pēc operācijas

Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja Jums ir stipras sāpes vai kāds no simptomiem pasliktinās pirms plānotās pēcpārbaudes (24 – 48 stundas pēc operācijas).

Ārsts Jums sniegs konkrētus norādījumus.

Nebrauciet, kamēr jūsu redze nav pietiekami uzlabojusies, lai droši to darītu. Citas lietas, no kurām jāizvairās