fontanelles – izciļņi

Izplūdušais fontanelle ir zīdaiņa mīkstās vietas (fontanelle) ārējā izliece.

Cēloņi

Jaundzimušā galvaskausā parasti ir vairāki fontanelli. Tās atrodas galvenokārt galvas augšdaļā, aizmugurē un sānos. Tāpat kā šuvēm, fontanelles laika gaitā sacietē un kļūst slēgtas, cietas kaulainās zonas.

Fontainelis galvas aizmugurē (aizmugurējā fantāzija) visbiežāk aizveras, kad zīdainis ir 1-2 mēnešus .; Fontainelis galvas augšdaļā (priekšējais fantāzija) visbiežāk aizver 7 līdz 19 mēnešus.

Vai “mīksta vieta” atgriežas normālā izskata brīdī, kad zīdainis ir mierīgs? Vai tas pamudina visu laiku vai arī tas nāk un iet? Kad jūs vispirms pamanāt šo? Kurš fantāzijas izpūst (virs galvas, galvas aizmugurē vai citā)? Vai visi fontaneli izauguši? Kādi ir citi simptomi (piemēram, drudzis, aizkaitināmība, letarģija

Kad zīdainis raud, guļ vai vemšana, fontieli var izskatīties kā izteiksmīgi. Tomēr viņiem jāatgriežas normālā stāvoklī, kad zīdainis atrodas mierīgā pozīcijā; Cēloņi; Encefalīts. Smadzeņu pietūkums (iekaisums), visbiežāk infekciju dēļ; Hidrocefālija. Asinsrites iekšpusē galvaskauss; Paaugstināts intrakraniālais spiediens; Meningīts. Smadzenēm pārklājošo membrānu infekcija .; Aprūpe mājās; Ja fonēndelis atgriežas normālā izskata brīdī, kad bērns ir mierīgs un stingrs, tas nav īsti izplūdušs fontāns .; Kad sazināties ar medicīnas speciālistu; Neatliekamā palīdzība nekavējoties ir nepieciešama jebkuram zīdainim, kuram ir patiešām izplūdušs fantāzija, it īpaši, ja tas notiek kopā ar drudzi vai pārmērīgu miegainību .; Ko sagaidīt pie sava biroja apmeklējuma; Pakalpojuma sniedzējs veiks fizisko eksāmenu un uzdos jautājumus par bērna slimības vēsturi, piemēram,

Galvas datorsistēma; Galvas MRI skenēšana; Mugurkaula krāns (jostas daļas punkcija)

Fontainiem vajadzētu justies stingri un ļoti nedaudz izliektiem uz iekšu uz pieskārienu. Sasprindzināts vai izplūdušs fantāzija rodas, kad šķidrums uzkrājas smadzenēs vai smadzenēs, un tas palielina spiedienu galvaskausa iekšpusē.

Kā ārstēt šo veselības stāvokli mājās

Ja fontanelli atgriežas normālā izskata laikā, kad bērns ir mierīgs un uz augšu, tas nav patiesi izspiedošs fontanelle.

Diagnostikas testi, kurus var veikt, ir

Kad apmeklēt ārstu

Ko sagaidīt, kad apmeklējat ārstu