nagu deformācijas

Nagu anomālijas ir problēmas ar naga vai nagiem krāsu, formu, tekstūru vai biezumu.

Cēloņi

Traumas

Testi, kurus var pasūtīt, ietver rentgenstarus, asinsanalīzes vai naglas vai nagu matricas daļu pārbaudi laboratorijā .; Profilakse; Lai novērstu nagu problēmas

Bea līnijas ir depresijas pāri nagaiņiem. Šīs līnijas var rasties pēc slimības, nagu ievainojumiem, nagu asiņošanas laikā, vēža ķīmijterapijas laikā vai arī, ja jūs nesaņemat pietiekami daudz barības .; Briesmīgi naglas bieži vien ir normāls novecošanas rezultāts. To var izraisīt arī noteiktas slimības un apstākļi .; Koilonychia ir ādas novecošanās forma. Vīns ir izvirzījis grēdas, un tas ir plāns un izliekts iekšpusē. Šis traucējums ir saistīts ar dzelzs deficīta anēmiju .; Leukonija ir baltas svītras vai naglas; Pīkstēšana ir nelielu depresiju klātbūtne uz nagu virsmas. Dažreiz nags tiek arī graustas. Vāks var kļūt vaļīgs un dažreiz nokrist. Pīkstēšana ir saistīta ar psoriāzi un alopēciju; Ridži ir niecīgas, paaugstinātas līnijas, kas attīstās pāri vai uz augšu un uz leju nagu.

Nagu vai nagu vāka pamatnes saspiešana var izraisīt pastāvīgu deformāciju .; Hroniska ādas novilkšana vai berzēšana aiz nagu var izraisīt vidēju nagu distrofiju, kas dod sīktēlu gareniski sadalītu vai izliektu izskatu; Ilgstoša mitruma vai nagu lakas iedarbība var izraisīt naglu mizu un kļūst trausls.

Sēne vai raugs izraisa izmaiņas nagu krāsā, tekstūrā un formā .; Baktēriju infekcija var izraisīt naga krāsas izmaiņas vai sāpīgas infekcijas vietas zem nagu vai apkārtējās ādas. Smagas infekcijas var izraisīt nagu zudumu .; Vīrusu kārpas var izraisīt naga vai ieaugušās ādas formas izmaiņas zem nagu; Dažas infekcijas (īpaši sirds vārstuļa) var izraisīt sarkanās svītras nagu dobumā (smadzeņu asiņošana).

Infekcija

Kā ārstēt šo veselības stāvokli mājās

Slimības

Kad apmeklēt ārstu

Ja jums ir, zvaniet savam veselības aprūpes speciālistam

Slimības, kas ietekmē skābekļa daudzumu asinīs (piemēram, sirdsdarbības traucējumi un plaušu slimības, tai skaitā vēzis vai infekcija), var izraisīt klubu veidošanos .; Nieru slimība var izraisīt slāpekļa atkritumu veidošanos asinīs, kas var bojāt nagus .; Aknu slimība var bojāt nagus .; Vairogdziedzera slimības, piemēram; hipertiroīdisma; hipotireoze

Ko sagaidīt, kad apmeklējat ārstu

Pakalpojuma sniedzējs apskatīs jūsu nagus un jautās par saviem simptomiem. Jautājumos var iekļaut, vai esat savainojis naglu, ja jūsu naglas pastāvīgi pakļautas mitrumam, vai arī jūs vienmēr atrodat nagus.

Arsēna saindēšanās var izraisīt baltas līnijas un horizontālas rindas .; Sudraba uzņemšana var izraisīt zilu naglu.

Indes

Dažas antibiotikas var izraisīt naga naglu noņemšanu .; Ķīmijterapijas zāles var ietekmēt nagu augšanu.

Zāles

Normāla novecošana ietekmē naglu augšanu un attīstību.

Jauna vai paplašināta tumša svītra nagu; Zilas naglas; Līmeņu naglas; Izkropļoti naglas; Horizontālās grēdas; Baltās naglas; Baltas līnijas; Balta krāsa zem nagiem; Nagiem jūsu nagos; Nagu naži; Sāpīgi naglas

NEDĒĻIET, nemeti vai neberziet pie nagiem (smagos gadījumos dažiem cilvēkiem var būt nepieciešama konsultācija vai iedrošinājums pārtraukt šo uzvedību); Glabājiet nagus; Valkājiet kurpes, kas neizspied pirkstiem kopā, un vienmēr sagrieziet naglas taisni pāri pa augšu .; Lai novērstu trauslu nagus, nekavējoties notīriet nagus un nelietojiet nagu laku. Pēc mazgāšanas vai peldēšanas izmantojiet mitrinošs (ādas mīkstinošs) krēms .; Iedvestiet savas manikīra instrumentus nagu saloniem un NEIZMANTOJIET manikīru, lai strādātu pie jūsu kutikuliem.

Ja Jums ir asiņaini asinsizplūdumi, nekavējoties skatiet pakalpojumu sniedzēju.

Vitamīna biotina lietošana lielās devās un skaidra nagu laka, kas satur olbaltumvielu, var palīdzēt stiprināt nagus. Jautājiet savam veterinārārstam par zālēm, kas palīdz novērst novirzes no nagiem. Ja Jums ir nagu infekcija, Jums var tikt izrakstīti pretsēnīšu vai antibakteriāli līdzekļi.