losartāns – angiotenzīna receptoru blokators. informācija

Lietojiet losartānu vienu reizi dienā. Jūs varat lietot devas pirms vai pēc ēšanas.

Par losartānu

Losartāns ir angiotenzīna receptoru blokators. To sauc arī par angiotenzīna-II receptoru antagonistu vai AIIRA. Jums būs parakstīts losartāns kāda no turpmāk minētajiem iemesliem

Losartāns darbojas, bloķējot vielas iedarbību uz ķermeņa, ko sauc par angiotenzīnu II. Angiotenzīns II izraisa asinsvadu sašaurināšanos, kā rezultātā noved pie arī citas vielas, ko sauc par aldosteronu, veidošanās, kas palielina šķidruma daudzumu asinīs. Novēršot angiotenzīna II darbību, losartāns samazina, cik daudz sirdsdarbības jādara, un pazemina asinsspiedienu. Tas arī aizsargā jūsu nieres.

Dažas zāles nav piemērotas cilvēkiem ar noteiktiem nosacījumiem, un dažreiz zāles var lietot tikai tad, ja tiek veikta papildu aprūpe. Šo iemeslu dēļ pirms losartāna lietošanas sākšanas ir svarīgi, lai jūsu ārsts zinātu

Līdz ar to lietderīgo iedarbību lielākā daļa zāļu var izraisīt nevēlamus blakusparādības, lai gan ne visi tās piedzīvo. Zemāk redzamā tabula satur dažus no visbiežāk sastopamajiem, kas saistīti ar losartānu. Jūs atradīsiet pilnu sarakstu ar zāļu ražotāja informatīvo materiālu. Nevēlamās blakusparādības bieži vien uzlabojas, ja jūsu ķermenis pielāgojas jaunajām zālēm, bet runājiet ar savu ārstu vai farmaceitu, ja kāds no tālāk minētajiem gadījumiem turpina vai kļūst traucējošs.

Ja Jums rodas jebkādi citi simptomi, kas, jūsuprāt, var būt saistīti ar zālēm, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Nekad nelietojiet vairāk par paredzēto devu. Ja jums ir aizdomas, ka jūs vai kāds cits varētu būt pārņēmis šīs zāles, nekavējoties apmeklējiet savas vietējās slimnīcas nelaimes gadījumu un ārsta nodaļu. Paņemiet konteineru ar jums, pat ja tas ir tukšs.

Neglabājiet novecojušas vai nevēlamas zāles. Nogādājiet tos savā vietējā aptiekā, kas tos atbrīvos no jums.