ibuprofēns sāpēm un iekaisumiem. ibuprofēna info

Ibuprofēns ir zāles, ko sauc par nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem. To sauc arī par “NPL”.

Par ibuprofēnu

Ibuprofē ieņemiet ar dzērienu no piena vai pēc maltītes vai uzkodām.

Pretiekaisuma pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns, dažkārt tiek saukti par nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem (NPL) vai vienkārši pret pretiekaisuma līdzekļiem. Ibuprofēnu lieto, lai ārstētu sāpīgus traucējumus, piemēram, artrītu, sastiepumus un celmus, periodu (menstruāciju) sāpes, migrēnas galvassāpes, sāpes zobos un sāpes pēc ķirurģiskas operācijas. Tas atvieglo sāpes un samazina iekaisumu. Ibuprofēnu var arī lietot, lai atvieglotu aukstos un gripai līdzīgus simptomus, tostarp drudzi (augstu temperatūru). To var lietot pieaugušie un bērni.

Ibuprofēns ir pieejams pēc receptes, un jūs to varat iegādāties bez receptes arī aptiekās un citās mazumtirdzniecības vietās.

Dažas zāles nav piemērotas cilvēkiem ar noteiktiem nosacījumiem, un dažreiz zāles var lietot tikai tad, ja tiek veikta papildu aprūpe. Šo iemeslu dēļ, pirms sākt lietot ibuprofēnu, ir svarīgi, lai jūsu ārsts, zobārsts vai farmaceits zinātu

Līdz ar to lietderīgo iedarbību lielākā daļa zāļu var izraisīt nevēlamus blakusparādības, lai gan ne visi tās piedzīvo. Zemāk redzamā tabula satur dažus visbiežāk sastopamos ar ibuprofēnu saistītos simptomus. Jūs atradīsiet pilnu sarakstu ar zāļu ražotāja informatīvo materiālu. Nevēlamās blakusparādības bieži vien uzlabojas, ja jūsu ķermenis pielāgojas jaunajām zālēm, bet runājiet ar savu ārstu vai farmaceitu, ja kāds no tālāk minētajiem gadījumiem turpina vai kļūst traucējošs.

Svarīgi: ja Jums rodas kāds no šiem retākiem, bet iespējami nopietniem simptomiem, pārtrauciet ibuprofēna lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Ja Jums rodas jebkādi citi simptomi, kas, jūsuprāt, varētu būt saistīti ar šīm zālēm, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Nekad nelietojiet vairāk par paredzēto devu. Ja jums ir aizdomas, ka jūs vai kāds cits, iespējams, ir pārņēmis šīs zāles, dodieties uz savas vietējās slimnīcas nelaimes gadījumu un ārsta nodaļu. Paņemiet konteineru ar jums, pat ja tas ir tukšs.

Neglabājiet novecojušas vai nevēlamas zāles. Nogādājiet tos savā vietējā aptiekā, kas tos atbrīvos no jums.